Absolwentka studiów pedagogicznych, studiów podyplomowych i kursów kwalifikacyjnych, m.in. ukończyła studia podyplomowe “Certyfikowany coach ICF”. Z wyróżnieniem ukończyła kurs kwalifikacyjny “Sztuka z elementami Arteterapii” ( Fundacja Ekologiczna – wychowanie i Sztuka “Elementarz”). Absolwentka podyplomowego kursu “Arteterapia” (Polski Instytut Ericksonowski). Certyfikowany Coach metody “Coaching w Piaskownicy” u Agnieszki Bloch – autorki i adaptatorki metody pracy z symbolem i przestrzenią w piaskownicy do głębokiej pracy coachingowej.
Nauczyciel dyplomowany. Specjalizuje się w arteterapii rozwojowej wspomagającej zasoby osobiste u dzieci.
Ekspert zewnętrzny z zakresu wykorzystania elementów arteterapii w pracy dydaktyczno-wychowawczej dla nauczycieli w ramach projektu “Wyższa jakość edukacji w Sosnowcu”, Urząd Miasta Sosnowiec. Autorka publikacji i książek m.in. “Arteterapia dla dzieci. Propozycje ćwiczeń plastycznych i pomysły na dialogi z najmłodszymi”, “Rozwojowa kreska. Ćwiczenia plastyczne z elementami arteterapii”. Jest pomysłodawczynią i współautorką książki dla dzieci “Rozwojowe wzgórze. Program rozwoju osobistego dla dzieci z elementami arteterapii”. Wydawanych przez polskie wydawnictwo edukacyjne – Harmonia.
Laureatka zwycięskiej akcji konkursowej (2016) Projekt dla dzieci – prosta składana książeczka do poznania samego siebie w ramach projektu edukacyjno-artystycznego Do Sztuki Gotowi Start! BWA Katowice.
W ramach XVIII Festiwalu Ars Cameralis współprowadziła razem z artystką Agnieszką Jaworek warsztaty artystyczno-rozwojowe dla dzieci „Więcej Światła w Pszczynie”.
Jest główną autorką scenariuszy w innowacyjnym bezpłatnym przewodniku, który pokazuje jak pozbyć się stereotypów dotyczących osób starszych i przełamać niechęć lub obojętność, włączając empatię do szkół? – „Babcia z Klasą / Dziadek z Klasą”. Stowarzyszenie MOCnaMOC.
Bliskie jest stwierdzenie amerykańskiego psychiatry i psychologa M. Ericksona, które zakłada, że LUDZIE NA STARCIE MAJĄ W SOBIE WSZYSTKIE POTRZEBNE ZASOBY.


„I zawsze pamiętaj, że jesteś kimś wyjątkowym. Jedyne, co musisz zrobić, to pozwolić innym zobaczyć, że taki jesteś”

M. Erickson